Genel Adım Adım Kusursuz Cilt Makyajı

2 ay önce admin tarafından eklendi. kez görüntülendi. 2 yorum yapıldı.

 

 

Makyaj konusunda tüm bayanlar hassastır. Hepsi mükemmel ve kusursuz bir cilde sahip olmak ve bu mükemmelliyetlerini de muhteşem bir cilt makyajı ile tamamlamak isterler. Maalesef bu istekleri ortak olmalarına rağmen hepsi kusursuz bir cilt makyajı yapamazlar; hatta çoğu bu konuda bilgi bile almak istemez. Ancak unutulmamalıdır ki; kusursuz bir cilt, kusursuz bir cilt makyajı demek ve dolayısı ile de kusursuz bir şekilde beğeni kazanmak demektir. Bazı zamanlar bayanların başına gelen güzellik uğruna yapılan yanlışlarda vardır. .

Kusursuz bir cilt makyajı yapmanın ilk adımı cildi temzleyerek gözeneklerin açılmasın sağlamaktadır. Bu aşamada en önemli nokta ise; cilt tiplererine bağlı olarak bu temizlik şeklinin değişiyor, olmasıdır. Normal bir cilde sahip olan bayanlarda soğuk su yardımı ile temizlenen cildin gözenekleri açıılırken; yağlı veya kuru bir cilde sahip olanlar için yeterli olmayıp bu kişilerin piyasada satılan gözenek açıcı ürünleri satın alarak ciltlerine uygulamaları gerekmektedir.
Temizlenen cilde uygulanacak diğer işlem ise; nemlendirici krem sürmek olacaktır. Bunun sebebi makyajın ciltte kalması cildin havasız kalmasına neden olmasıdır. Fondatene geçebiliriz. Fondaten seçiminde cilt rengi önem taşır. Cilt rengi ile aynı tonda olan fondatenler tercih edilmelidir. Pudra ile makyaj işleminize devam edebilirsiniz. Fırçanızın büyük olmasına dikkat edin ve pudraya batırılan fırçayı eliniz yardımı ile silkeleyin kalanını ise yüzünüze sürün. Sonrasında ise; allığınızı elmacık kemiklerinize sürün. Ardından rujunuza geçebilirsiniz. Rujunuzu sürmeden önce dudaklarınızı nemlendirici yardımı ile ruja hazırlamalısınız. Gözlerinize rimel çekin. Cilt makyajı yaparken; kesinlikle far kullanmayın

Google Aramaları

Benzer içerikler

Yapılan Yorumlar

Yorumlarınız yönetici onayından sonra yayınlanacaktır.